Obok Pytamy.pl

Poboczne forum użytkowników serwisu pytamy.pl, na wypadek awarii i/lub protestu.


#1 2008-09-18 04:07:22

romanorydz

Użytkownik

Punktów :   

Jaki jest statystyny polak?

No właśnie.
Co możecie powiedzieć o takim przeciętnym polaku.
Co go charakteryzuje?
Itp.

Hmm...w zasadzie nie lubię takich uogólnień,
ale co mi tam :D

Offline

 

#2 2008-09-18 09:27:23

anonim

Użytkownik

Re: Jaki jest statystyny polak?

Nie ma czegoś takiego jak statystyczny Polak. Jesteśmy bardzo dużymi indywidualistami. Dlatego trudno jest coś ogólnego powiedzieć, no może o charakterze, że jesteśmy cholerykami. Tyle, że tylko takich ludzi widać, bo trudno ich nie widzieć dzięki takiej charakterologicznej przypadłości i to jest w całym publicznym życiu widoczne w szczególności. Inne charaktery ludzkie są zwalczane, dlatego większość ludzi stara się dostosować pod dominujący charakter, nie rozumiejąc tego, że kompletnie nie są sobą.
Może podam Ci na przykładzie. Mój kolega miał dziewczynę wywodzącą się z wioski, bardzo zamkniętą i wewnętrznie zrównoważoną, zupełnie nietypowa Polka, po prostu coś niezwykłego... Do rzeczy, w momencie kryzysowym, zaczęła się powoływać na to, że on nie jest taki jak ci inni, tj. bo inni na pewno byli by tacy i tacy. W czym rzecz, jej oczekiwania były zupełnie nie jej, tylko były społeczną nakładką. I dzięki takim oczekiwaniom ona sobie nawet odmawiała bycia sobą w tym wszystkim a wręcz uosabiała się z cechami zupełnie obcymi, tymi ogólnymi... nie wiem. W każdym bądź razie rozdwajała się.      Nie wiadomo, może tak jest a może nie jest. Taki narodowy kompleks chęci bycia kimś, kim nie można z przyczyn naturalnych być.
Może to jest narodowa cecha, rozdwajamy się myśląc, że to kim jesteśmy w rzeczywistości, czyni nas przegranymi.
Hmm... Powyższe to są tylko spekulacje. Może ktoś inny coś mądrzejszego w tym względzie napisze.

Offline

 

#3 2008-09-18 12:32:03

kobietka

Moderator

Punktów :   

Re: Jaki jest statystyny polak?

Statystyczny Polak:
- raczej wierzy w Boga i przestrzega przykazań
- rodzinę stawia na pierwszym miejscu
- ważne jest dla niego zdrowie i szczęście
- na należy do żadnej organizacji
- cechuje go nieufność
- nie lubi reklam
- nie oszczędza


Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu. :)

Offline

 

#4 2008-09-18 14:23:43

romanorydz

Użytkownik

Punktów :   

Re: Jaki jest statystyny polak?

- Statystyczny Polak stara się mówić to co inni chcą usłyszeć.
- Ciągle narzeka.
- Marzy:
           Wyjechać stąd i nie wracać.
- Statystyczni Kowalscy mają o rodakach gorsze zdanie, niż obcokrajowcy.
- Polka czyta miesięcznie 2.7 książki, Polak 0,5 książki - po tym jak się na Pytamy na niektóre błędy napatrzyłem, zaczynam myśleć, że mniej.
- Uważa, że wszyscy kradną (zaczynam się mieścić w statystyce).
- Polak prawie nigdy nie zamyka deski klozetowej - to mnie doprowadza do szewskiej pasji.
- Przeciętny Polak uważa, ze nic nie poprawi sytuacji w Polsce - no niestety, co chce to ma.


Są małe kłamstwa, duże kłamstwa i statystyka.
                                                        Mark Twain

Nie do końca się zgadzam, z tym co napisałem, ale częściowo tak.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.liga-k2.pun.pl www.poke-swiat.pun.pl www.eti2009.pun.pl www.lolisiochuujemmadongmikan.pun.pl www.agroekonomia.pun.pl